ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Храми Буковини

Свято-Николаевская церковь. Карпаты. ASINFO Будівництво культових споруд Буковини увібрало в себе кращі традиції зодчества поколінь, що пішли. Важливе місце серед усієї різноманітності стилів та тимчасових традицій займають дерев'яні церкви 16-18 століть. На той час будували переважно з дерева. І на вигляд такі церкви зазвичай нагадували звичайний сільський будинок. Дах досить високий і покритий спеціальними дерев'яними дощечками, що нагадують паркет або черепицю. Як і будинки на той час, дах сильно нависав над стінами, тому вдень стін майже не видно. І лише ввечері, коли сонце освітлює стіни будинків, можна побачити невеликі віконця майже біля самого даху. Така особливість будівлі пояснюється тим, що зими дуже снігові і завдяки широкому даху сніг не набивається до самих стін, залишаючи простір для переміщення людей. Заходячи всередину такої церкви, слід пригнутися, тому що двері низькі. І, переступивши поріг, потрапляєш до іншого світу. Злегка поскрипує дерев'яну підлогу, глухо лунають кроки. Усередині досить скромне оздоблення і панує напівтемрява. Все це створює особливу атмосферу спокою та умиротворення. До таких церков відноситься церква Святого Миколая у Чернівцях та велика кількість церков у гірських районах Буковини. Хоча у гірських районах майже в кожному селі зустрічаються дерев'яні церкви, вони датуються 18-19 століттями та мають деякі відмінності.

Гостиницы, отели, коттеджи в Карпатах

Армянская церковь. Карпаты. ASINFO До 1843 року існувала ще одна дерев'яна церква Святої Параски. Але потім вона була розібрана і вище за неї був побудований однойменний кам'яний храм. У 1890 році сталася пожежа, яка знищила інтер'єр та частину іконостасу.

Кам'яне будівництво у Чернівцях розпочалося наприкінці 18 століття, з приходом австрійців та перетворенням міста на адміністративний центр округу. У цей час у центрі міста з'явилася сувора споруда греко-католицького костелу Чесного Хреста. Почалося будівництво 1787 року. Лише 1814 року будівництво було завершено. Башту тривалий час використовували як пожежну вежу.

Безперечно, одна з найбільших споруд Чернівців – кафедральний собор Святого Духа. Перший камінь у фундамент собору було закладено 1844 року. Будівництво велося з перервами до 1864 року. Споруда витримана у класичному стилі.

Храм в с.Белая Криница. Карпаты. ASINFO Серед архітектурних пам'яток Придністров'я добре відомий Хрещатинський монастир у селі Хрещатик – унікальна спілка архітектури та природи. Монастир закладений ченцями, які втекли з Манявського монастиря під Станіславом. Поруч із ним зберігся цвинтар і невелика каплиця. Сьогоднішній вид будинків після багатьох руйнувань та ремонту у 1918 році залишився практично незмінним. Монастир підноситься над річкою, на виступі скелястого берега і потопає в листі старих ясенів і кленів.
Унікальна за своєю історико-культурною цінністю кам'яна церква у Лужанах. Вона найстаріша на території Буковини. Споруджена в 1455 році, вона цікава не лише своєю архітектурою. У ній зберігся фресковий розпис, виконаний ще під час будівництва храму. У селі Топорівці Новоселицького району існує пам'ятка художньої цінності – кам'яна Іллінська церква, збудована у 1560 році. Вона схожа на твердиню, чим була в минулому. Про це свідчать амбразури в товстих стінах, які закінчуються бойовим парапетом із бійницями, розташованими по всьому периметру.
Успенська церква в селі Кулівці, споруджена на придністровському пагорбі, не може не звернути на себе увагу. Стіни вже осіли від часу, а дзвіниця, як і раніше, міцно стоїть над самим урвищем. На схід від села Непоротове, на високому мисі Дністра, в урочищі Галиця донині збереглися залишки печерного монастиря. Галицький монастир був заснований ще в давньоруський період – наприкінці 11 століття. За часів скіфів у природних печерах знаходилися давні язичницькі святині. Протягом багатьох десятиліть монастир не працював, і лише у 1999 році був відновлений як Свято-Миколаївський чоловічий монастир. Біля печерної церкви сліди обвалів, стародавні сходи, вирубані в камені та чудовий краєвид на широкі простори Дністровського водосховища.

Звонница храма в с.Белая Криница. Карпаты. ASINFO У Глибоцькому районі на кордоні з Румунією є ще одне кам'яне диво. Це Успенський собор у селі Біла Криниця. Його будівництво було тісно пов'язане з історією російського старообрядництва. У 19 столітті тут було засновано монастир, а 1908 року споруджено собор. Усі деталі – граніт, кування були доставлені з Москви. Іконостас було виготовлено володимирськими майстрами, а розпис - художниками Палеха. Храм розташований у мальовничому місці між садами, полями, сільськими домівками. Неподалік села Вашківці на горі стоїть монастир. Тут можна попити цілющої води з джерела та послухати давні легенди.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.