ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Озера Карпат

Озера Карпат На Закарпатті налічується близько 130 озер. Є невеликі та неглибокі озера, солоні та прісні – релікти древнього заледеніння. Вони знаходяться на висоті 1400 - 1800 м і виникли багато тисяч років тому на місці льодовиків, що розтанули. Карові озера Карпат поступово зникають, а існуючі прикрашають гірські ландшафти. Одне з наймальовничіших – озеро Апшинець розташоване на Свидовецькому масиві. Його площа близько 1,2 га, а глибина понад 3 м. На Чорногорському масиві розташоване найвище гірське озеро України Несамовите (1800 м над рівнем моря). Серед гірських водойм цікавим є Липовецьке озеро у Хустському районі. Воно вулканічного походження, площею 0,18 га. Під Анталовецькою галявиною розташоване озеро Ворочівське. А тепер про найцікавіші та мальовничіші озера більш докладно.

Гостиницы, отели, коттеджи в Карпатах

Апшинец
Апшинец на висоті 1487 метрів на схилі Свидовецького масиву в Рахівському районі. Глибина понад 3 метри. Частково заболочено. В озеро впадає невеликий струмок, а з озера бере початок річка Апшинець. Вода холодна, чиста, взимку замерзає. Болотиста частина озера поросла осокою, мохом, іншою рослинністю. Іноді трапляються уламки скельної породи.
Бребенескул
Бребенескул Лежить біля гори Гутін Томнатік, Чорногорського масиву на висоті 1800 метрів. Глибина озера до 2,8 метрів. Береги круті, кам'янисті. Вода чиста, мінералізована. Поповнюється атмосферними та ґрунтовими водами.
Брецкул
Озеро льодовикового походження розташоване у Рахівському районі на території Карпатського заповідника. Котловина розташована на схилі м.Брецкул на висоті 1750 метрів у масиві Чорногора. Озеро завглибшки до 1,2 метра. Зараз заростає осокою та іншою рослинністю. Озеро поповнюється атмосферними опадами. Вода чиста, мінералізована.
Верхнє
Озеро знаходиться у Рахівському районі в межах масиву Чорногора на висоті 1630 метрів. Площа 2,4 га, глибина 3 метри. Вода чиста, холодна, мінералізована. Взимку озеро замерзає. Береги кам'янисті, дно вкрите шаром мулу.
Ворожеска
Ворожеска Розташоване в Рахівському районі на схилі Свидовецького масиву на висоті 1460 метрів. Складається з двох частин – верхнього озера, площею 0,7 га та глибиною 4,5 метрів та нижнього озера, у кілька разів меншого, глибиною до 2 метрів. Вода холодна, чиста. Дно вкрите мулом.
Ворочивське
Ворочивское Розташоване у Перечинському р-ні, біля с.Ворочево, Закарпатської області. Площа озера – 0,3 га, знаходиться воно на висоті 700 метрів у кратері згаслого вулкана. Озеро знаходиться в оточенні лісу. Складається із двох частин, з'єднаних перемичкою. Вода дуже чиста та прозора. Проте туристів чатують на значні труднощі, перш ніж погляду з'явиться це озеро.
Герешаска
Герешаска Лежить у межах Свидовецького масиву на схилі гори Догяска на висоті 1570 метрів (Рахівський район). Площа 1,2 га, глибина 1,2 метра. Вода дуже холодна. Береги зрідка поросли осокою.
Драгобратское
ДрагобратскоеОзеро розташоване в урочищі Драгобрат (Рахівський район, Закарпатська область) на північному схилі гори Близниця Свидовецького масиву на висоті 1600 метрів. Харчується ґрунтовими та атмосферними водами. Вода прозора, трохи мінералізована. Озеро неглибоке, завдовжки 50 метрів, завширшки 20 метрів. Береги заростають. Розташоване неподалік турбази Драгобрат.
Івор
Ивор Невелике озерце, глибиною до 1,5 метра. Береги заростають осокою. Поповнюється з допомогою талих вод. Знаходиться біля підніжжя гір Близниця та Жандарм, у улоговині між ними. Вид на озеро відкривається з вершин Жандарм та Близниці, до самого озера можна спуститися схилами або з боку турбази Драгобрат (йти близько півгодини).
Липовецьке
Невелике озеро, площею 0,18 га. Розташований у Хустському районі, неподалік села Липка. Це озеро вулканічного походження, що знаходиться на висоті 600 метрів на північно-східному схилі гірського масиву Тупого Вулканічного хребта. Береги чисті, зрідка порослі чагарником. Вода в озері прісна, взимку замерзає. Вода холодна, з-під землі б'ють холодні джерела.
Маричейка
Маричейка Одне із найкрасивіших озер Карпатського регіону. Розташоване приблизно за 8 км від с.Шибене., Верховинського р-ну, Івано-Франківської області, недалеко від українсько-румунського кордону. Від села до озера приблизно дві години ходу. Знаходиться на висоті 1500 метрів у пологій довгастій западині на північно-східному схилі гори Шурін-Гропа Чорногорського масиву. Досить велике, але неглибоке озеро. Вода прісна, чиста. Однак останнім часом озеро починає заростати осокою. Дно, вкрите мулом, цьому сприяє. Береги озера поросли ялиновим лісом.
Несамовите
Несамовите Одне з найзнаменитіших і найпопулярніших озер. Озеро розташоване на схилі гори Туркул Чорногорського масиву (Рахівський район, Закарпатська область) на висоті 1750 метрів. Глибина до 1,5 метра. Береги кам'янисті, місцями порослі осокою. Вода чиста, взимку замерзає.
Нижнє
Озеро розташоване на схилах Чорногорського масиву на висоті 1510 метрів у Рахівському районі Закарпатської області. Глибина до 2 метрів. Береги кам'янисті, у низовині трохи заболочені. Дно вкрите шаром мулу та місцями розкидані уламки скельної породи. Вода прозора, взимку замерзає.
Озирце
Озирце Озеро расположено среди леса на склоне горы Гропа на высоте 100 метров (Межгорский район) в пределах национального парка Синевир. Вода холодная, бурого цвета, минерализованная. Зимой озеро замерзает. Глубина до 9-10 метров. Озеро заболоченное. В воде лежат поваленные деревья, по берегам растет мох и осока. В озере есть форель.
Синє
мальовниче озеро розташоване на схилі гори в урочищі Синяк недалеко від села Синяк, Мукачівського району, Закарпатської області на висоті 600 метрів над рівнем моря. Дістатися до нього можна за долиною гірської річки Верхній Потік. Озеро невелике, складається з двох лійок. Вийшовши на відкриту місцевість, відкривається мальовнича картина - внизу синіє дві воронки, у яких відбивається небо. Передбачається, що це кратери стародавнього вулкана, наповнені водою. До того ж, на берегах розкидано безліч химерних нагромаджень уламків скельної породи. Вода в озері сірководнева-сульфатно-кальцієва. Має лікувальні властивості. Озеро живиться водою сірководневого джерела. Береги болотисті, порослі очеретом та іншою рослинністю. Популярний об'єкт туризму.
Cиневір
Синевир Синевір - найбільше та одне з найкрасивіших гірських озер Карпат. Його ще називають "Морським Оком", "Перлиною Карпат". Якщо дивитися з висоти пташиного польоту, то погляду відкривається мальовнича картина - яскраво синя водна гладь у зеленій гущі лісів, з маленьким острівцем посередині. Озеро оточене віковими буками та ялицями. Стовбури завтовшки кілька обхватів. Вода в озері настільки чиста, що можна побачити дно. Озеро Синевир – найбільше у Карпатах за площею. Знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря. Середня глибина озера – 10-12 метрів, максимальна – 24 метри. Озеро утворилося у післяльодовиковий період.
Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.