ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Мінеральні води Карпат

Минеральные источники КарпатКарпати є одними з найбагатших на природні та лікувальні ресурси регіонів України. На території Карпат налічується близько 800 джерел мінеральних вод усіх типів. Практично у кожній області Карпатського регіону є родовища мінеральних вод, деякі з них відомі у всьому світі. Наприклад, такі мінеральні води як Нафтуся, Поляна-Квасова, Моршинська, Рапа, Трускавецька.

У цій статті йтиметься про мінеральні води Карпат з температурою води до 20°С (тобто не термальні води ).

Гостиницы, отели, коттеджи в Карпатах

Класифікація мінеральних вод
Мінеральні води бувають 7 типів: хлоридні натрієві, гідрокарбонатні натрієві, гідрокарбонатно-хлоридні та хлоридно-гідрокарбонатні натрієві, гідрокарбонатні натрієво-кальцієво-магнієві залізисті, миш'яковисті, крем'янисті, сульфідні. При цьому враховується загальна мінералізація, іонний та газовий склад, радіоактивність, температура, реакція середовища.

За кількістю компонентів у грамах на літр розрізняють мінеральні води:
- слабкої мінералізації (1-2 г/л)
- малої мінералізації (2- г/л)
- середньої мінералізації (5-15 г/л)
- високої мінералізації (15- г/л).

Ступінь мінералізації води багато в чому визначає можливості її лікувального застосування. Вміст мінеральних речовин більше 10-12 г/л у хлоридних водах є максимальним для використання в натуральному вигляді при внутрішньому вживанні. Води високої мінералізації використовуються для ванн. Ефективність лікування слабомінералізованими водами обумовлена не їх іонним складом, а вмістом біологічно активних органічних речовин, кремнієвої кислоти, радіоактивністю, підвищеною температурою.

Хімічний склад мінеральних вод Карпат
Іонний склад мінеральних вод може бути різноманітним, але основне значення мають іони хлору, натрію, кальцію, магнію. Газовий склад вод залежить від кількості вільного або розчиненого газу, проте для лікувального застосування важлива наявність вуглекислого газу, сірководню, азоту, метану. Біологічно активні речовини, незважаючи на незначну їх кількість у воді, відіграють дуже важливу роль: при внутрішньому прийомі найактивніші йод, бром, залізо, фтор, миш'як. Органічні речовини містяться в маломінералізованих водах у вигляді гумінів, бітумів, фенолів. Радіоактивні мінеральні води характеризуються підвищеною кількістю радону, які лікувальну дію зумовлюють короткоживучі продукти його розпаду, переважно альфа-випромінювання.

Мінеральна вода, яку продають у пляшках, лікувальною можна назвати тільки з дуже великою натяжкою. Більшість вод всі цілющі властивості зникають протягом кількох годин після виходу поверхню. Наприклад, Нафтуся використовується протягом 2 годин. Тому мало пити воду із супермаркету, треба відвідати джерело мінеральної води у Карпатах.

Показання для лікування в оздоровницях Карпат:
- Захворювання опорно-рухового апарату;
- захворювання шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок та - жовчовивідних шляхів;
- захворювання нервової та серцево-судинної систем;
- Захворювання сечостатевої системи порушення обміну речовин. Лікування в Карпатах

Лечение в КарпатахЛікування в Карпатах - це потужні медичні бази санаторіїв Карпат, унікальні мінеральні джерела, чисте повітря та ласкаві теплі сонячні промені. Завдяки наявності мінеральних джерел, широко розвинена мережа санаторіїв та оздоровчих комплексів. Для лікування використовується як вода, так і сіль, одержана шляхом випарювання води. Вода застосовується у вигляді ванн, зрошень, інгаляцій, гідромасажу. Деякі мінеральні води Карпат використовуються лише для пиття. У санаторіях Карпат лікують захворювання внутрішніх органів, травної системи, захворювань шкіри, виробляють очищення організму. Чисте гірське повітря, хвойні ліси, незаймана природа, відсутність промисловості в сукупності з мінеральними джерелами створюють ідеальні умови для лікування та оздоровлення в Карпатах всього організму.

Огляд мінеральних вод Карпат, розташування джерел представлений у правому стовпці.

Якщо Вас цікавлять відгуки про відпочинок у Карпатах у бальнеологічних курортах, у санаторіях, пансіонатах з лікуванням, то радимо Вам відвідати розділ " Готели-відгуки ".

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.