ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Лижне спорядження

ЛыжиВибір лиж та кріплень
Кожен досвідчений гірськолижник знає, які лижі вибрати. А ось новачки, які тільки освоюють катання іноді в роздумі – які ж лижі вибрати? Раніше асортимент лиж бажав кращого. Зараз лижі є високотехнологічною конструкцією, виготовленою із пластику та вуглеволокна з використанням новітніх досягнень науки і техніки. А асортимент лиж розширився настільки, що вибрати модель новачкові є складним.

Лижі бувають:
Для спортсменів – з високими виконавськими характеристиками. В основному при їх виготовленні використано останні технологічні розробки, нові матеріали. Такі лижі можна побачити на етапах кубка світу, а через деякий час вони стають доступними і не лише професійним лижникам. В основному, крім спортсменів, ними користуються інструктори, колишні спортсмени, які розуміються на лижах і любителі, що добре катаються. Для досвідчених лижників – лижі загального призначення. В основному в них застосовані ті самі матеріали, що і в спортивних моделях. Але розраховані вони на відпочиваючих для більш комфортного катання на менших швидкостях. Вони вже більш універсальні, на них можна кататися на різних схилах (пагорби, укочений сніг, лід, цілина). Лижі для початківців – ці лижі в основному зроблені так, щоб вам було легше навчитися освоїти основи техніки. При акуратній їзді можуть прослужити досить довго. Але, як тільки ви навчитеся та зрозумієте, що таке швидкість та агресивна їзда, вони можуть і не витримати великих навантажень.

Гостиницы, отели, коттеджи в Карпатах
Ще лижі можуть відрізнятися за жорсткістю. Можуть бути м'які, середньої твердості, жорсткі лижі.
   
М'які лижі
На них найкраще освоювати ази техніки. Вони вам навіть допомагатимуть повертати. Кататися можна по цілині та м'якому снігу, по добре укочених трасах. Але на великих швидкостях у поворотах зноситиме (не тримають у повороті), по крижаній і горбистій трасі відбувається неприємне бічне прослизання з сильною вібрацією. Але краще в цих лижах звернути увагу на плюси, ніж на мінуси.

Лижі середньої твердості
Це універсальні лижі для всіх верств гірськолижників. Вчитися на них важче, зате який би схил вам не попався, все інше залежить тільки від вас. Універсальність – основна перевага таких лиж.

Жорсткі лижі
В основному ці лижі для любителів швидкої їзди з елементами слалому гіганта (тобто майже без поворотів) та їздою по горбах. А ось для того, щоб на них робити різаний поворот, потрібно буде докладати чимало зусиль. Хоча чимало людей на них катається.

Останнім часом з'явилося багато спеціалізованих лиж (для цілини, для могулу, для слалому тощо). На них варто звертати увагу, якщо ви вже визначили, на яких трасах ви їздитимете. Останнім часом у моду увійшли карвінгові лижі. Що можна про них сказати. Якщо прочитати інструкції фірм виробників, то всі вони призначені якщо не для карвінгу, то для фрірайду. І те й інше має на увазі певний стиль катання, що увійшов зовсім недавно в моду в Європі, де існує маса підготовлених схилів. Якщо ви збираєтеся на відпочинок до Болгарії, Словаччини, не кажучи про Австрію, Францію та Італію, то ви зможете долучитися за допомогою таких лиж до карвінгу і стати першим, хто принесе цю західну культуру і в наше суспільство.
   
А якщо серйозно, то в нас в Україні не можуть навчити людей кататися на звичайних лижах, а стиль карвінгу знайомий зовсім небагатьом. Але можна отримати і корисне з цих лиж. За рахунок вузької талії вони задають вам кривизну, тим самим полегшують поворот і вам вже будуть прощені ваші технічні помилки. Тож це навіть чудово, що вони з'явилися, бо для багатьох з'явився шанс навчитися кататися швидше та з меншими фізичними витратами. Але, віддаючи данину моді, доведеться за це заплатити, оскільки всі карвінгові лижі набагато дорожчі за своїх братів за класом, але прямих. За певних погодних умов, вірніше за певного снігового покриву в наших Карпатах можна знайти достатньо місць, де карвінгові лижі покажуть себе в повній красі - наприклад Славське, Тростян (Південний схил під кріслом), не кажучи про ті місця,

Кріплення – одна з важливих та відповідальних деталей. До їхнього вибору слід підходити з усією відповідальністю. Краще брати кріплення відомих фірм або лижі із встановленими кріпленнями в заводських умовах.

Виходячи з цього, можна підвести підсумок для лижників-початківців.

Вибирати лижі потрібно завдовжки за своїм зростом чи менше. Також краще користуватися відомими фірмами – такими як Salomon, Rossingol, Fisher. Фірма Fischer відома вже давно – ці лижі виробляють у Мукачеві. І за рівнем вони нічим не поступаються, а іноді навіть перевершують зарубіжні аналоги. Тільки ось купити у нас такі лижі – проблема. Здебільшого вони експортуються. Також на ринку з'явилася російська фірма Rossignol. Також виробляються лижі, гідні поваги.

БотинкиВибір черевиків
Черевики, напевно, найголовніша частина гірськолижного спорядження. У хороших черевиках можна отримувати задоволення від катання навіть на поганих лижах. Це індивідуальна частина спорядження і до підбору черевиків слід поставитися з особливою увагою. Правильний вибір забезпечить комфортне катання та убезпечить від травм.
Черевики зазвичай складаються з двох частин: внутрішньої – утеплювальної та зовнішньої – пластикової, яка складає основу черевика, тримає ногу при катанні та захищає від травм. Черевики можуть бути як цілісні, так і рознімні. Рознімні простіше одягати та знімати. Внутрішня частина зазвичай виймається для полегшення просушування. Усі черевики необхідно підганяти по фігурі. Різне зростання зумовлює різну міру згинання при присіданні.
Є черевики, у яких конструкція передбачає поворот халяви як вперед-назад, так і в сторони. Є моделі, у яких колодка широка чи вузька, різний підйом. А якщо нога має нестандартні опуклості, доведеться купувати черевики, які мають функцію піддуву внутрішньої частини. Але це коштуватиме вам дорожче. Велику увагу слід звернути на якість черевиків. Краще купувати товари відомих фірм у спеціалізованих магазинах. Купівля невідомої моделі може призвести до її поломки в невідповідний момент. А це може призвести до необхідності терміново шукати заміну в кращому разі або падіння в найгіршому.
Під час підбору черевиків слід звернути увагу на зручність, а решта параметрів - це вже другорядно. Мірити черевики потрібно на 1-2 пари шкарпеток - тобто так, як ви їх одягатимете в горах. В іншому процедура така сама, як і при купівлі звичайного взуття. Пальці ніг не повинні торкатися носіння черевика. Потрібно одягнути обидва черевики, походити, поприсідати. Якщо дискомфорту не відчувається, рухи не скуті – можна брати. Регулювати нахил, затягування можна кліпсами. Якщо відчувається дискомфорт – потрібно брати іншу модель. Якщо конструкція черевика дозволяє міняти нахил халяви - міняйте нахил, доки не зможете сісти. Якщо конструкція цього не дозволяє - можна спробувати підкласти під внутрішній черевик устілку, щоб п'ята піднялася на сантиметр-півтора.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.