ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Замки, палаци та фортеці Карпат

Перші фортеці з'явилися у Карпатах (Закарпаття) ще у бронзовому столітті. Але найбільш досконалі замки та палаци почали зводити у ХІ-ХVІІ ст. На Закарпатті налічується 12 середньовічних замків. Але якщо замки необхідні були для ведення воєн, то для спокійного світського життя відомі феодальні сім'ї намагалися будувати спокійніші, але з тим грандіозні палаци. Великі розміри, розмах, розкіш в інтер'єрі внутрішніх приміщень, оригінальність та різноманітність архітектурних стилів – все це характеризує дворянські палаци.

Гостиницы, отели, коттеджи в Карпатах

Ужгородский замок Ужгородський замок  (м.Ужгород) – 12-18 ст., розташований у старій частині міста. Найстаріша пам'ятка військового мистецтва та архітектури. У дворі замку внаслідок археологічних розкопок виявлено залишки готичного храму середини 12 століття.
Детальніше про Ужгородський замок на Закарпатті...

Замок Паланок Мукачівський замок (м.Мукачево) або замок "Паланок" - пам'ятник фортифікаційної архітектури та історії 13-17 ст. Знаходиться на горі вулканічного походження у центрі міста. У 9-10 ст. тут було споруджено невелику фортецю для охорони Київської Русі в межах Карпатського кордону.
Докладніше про замок Паланок...

Чинадиевский Замок Чинадієвський замок  (м. Чинадієво) або замок "Сент-Міклош" був збудований у ХVст. бароном Перені. У 1657р. замок був значно пошкоджений польськими військами князя Любомирського. Пізніше замок виконував функції в'язниці.
Детальніше про замок Сент-Міклош...

Невицкий замок Невицький замок  (с.Невицьке) або замок "Паганої діви" - вперше згадується на початку ХІV ст., як опорна база місцевих феодалів проти королівської влади Карла Роберта Анжу. У ХІ ст. замок переходить до володінь роду графів Другетів, які будують на місці кам'яний дерев'яного замку. У 1644р. під час релігійних воєн трансільванський князь Ракоці зруйнував замок.
Докладніше про Невицький замок...

Хустский замок Руїни Хустського замку (м. Хуст). То був типовий лицарський замок. Фортеця контролювала сухопутний "соляний" шлях. 3 липня 1766 р. сталася біда. Під час сильної грози блискавка вдарила в пороховий склад, і фортеця злетіла в повітря.
Детальніше про Хустський замок...

Середнянский Замок Середнянський замок (с. Середнє) або замок тамплієрів. Самотня вежа зберігає таємниці своїх перших господарів – лицарів ордена тамплієрів. Говорять, що саме тут вони заховали свої багатства. Угорський король на прохання французького імператора Філіпа Красивого наказав зруйнувати всі укріплення. Після розпаду ордену 1312г. замок перейшов до рук ченців ордена Святого Павла. Під час визвольної війни угорського народу 1703-1711гг. замку було завдано значних ушкоджень. Ще одним історичним фактом із історії замку залишається те, що його господарем був відомий угорський герой Іштван Пор.
Докладніше про Середнянський замок...

 

Виноградовский замок Руїни Виноградівського замку (м.Виноградів) чи Угочанський чи Канко – вже у ХІ ст. тут стояло укріплення. У 1399 р. Жигмунд І дарує фортецю барону П.Перені. На місці дерев'яного укріплення новий господар зводить кам'яну фортецю. У ХV ст. родина Перені передає фортецю ченцям-францисканцям, які перетворюють його на монастир. Під час релігійних воєн в 1566 загін королівських військ Австрійської імперії під командуванням генерала Текелеші штурмом опанував фортецею і зруйнував її.
Докладніше про Виноградівський замок "Канко"...
Королевский замок Руїни Королівського замку (с.Королево) або замок "Нялаб" - на місці старого слов'янського городища угорський король Іштван V наказав збудувати королівський мисливський будинок, де у другій половині ХІІІ ст. Бейла ІV заклав мурований замок для зміцнення кордонів держави. У 1405 р. замок було передано роду Перені. Після антигабсбурзької змови, в якій брала участь родина Перені, за наказом імператора Леопольда І замок було зруйновано.
Нині залишилися лише частини стін. На одній із стін розташована табличка із назвою замку. Замок добре видно здалеку, оскільки знаходиться на височини на берегах р. Тиса.
Докладніше про замок "Нялаб"...
Хотинская крепость. Туристический портал ASINFO Хотинська фортеця (м.Хотин, 70 км від м.Чернівці на березі Дністра) – історико-архітектурна пам'ятка 13-19ст. Історичний музей. В'їздом у фортецю служить дерев'яний міст. Двір поділено на 2 частини. Усередині є житлові будинки, колодязь. Стіни прикрашені орнаментом із червоної цегли. Раніше у фортеці був водогін.
Детальніше про Хотинську фортецю...Замок Шенборнів (санаторій "Карпати", Мукачівський район, с. Карпати). Збудований у 1890 році. Романтизм. Будівля має понад 300 вікон. Поруч вокзал та парк виконані у стилі романізму.
Докладніше про Замок Шенборнів...
Палац "Перені" у м. Виноградове. Побудований у 14 столітті. Двоповерховий будинок у стилі бароко. На фасаді розташований родовий герб. Усі господарські будівлі, а також розташований поруч парк виконані у тому самому стилі.
Детальніше про палац Перені...
Дворец ДовгаевПалац "Довгаїв" розташований у с.Довге, Іршавський район. Побудований у 15 столітті. Пізніше було перебудовано у стилі класицизму.
Детальніше про палац Довгаїв...
Дворец Ракоци. МукачевоПалац "Ракоці" (м.Мукачево). Палац розташований практично у центрі міста. Нині там розташовується художня школа.
Детальніше про палац Ракоці...

Багато замків та фортеці Карпат Ви зможете відвідати скориставшись пропозиціями екскурсійних турів на сторінці " Тури-бронь ".

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.