ASINFO - Карпати, Крим, Азов, Чорногорія.

Головна

Контакти:
тел. (+38097) 298-54-96
        (+38095) 86-34-999
info@asinfo.com.ua

Карпати

Рибалка у Карпатах

Рыбалка на Тисе У Карпатах налічується величезна кількість річок та озер. Тому не можна не приділити увагу риболовлі. Ловлять рибу на Дністрі, Новодністровському водосховищі. Там водиться судак, щука, лящ, карась… Ловлять на гумку чи вудку. Але там є місця, куди досить складно дістатися транспортом, особливо за поганої погоди. Рибне господарство "Млинки", розташоване за 35 км на північ від м. Львова в лісовій зоні передгір'їв Карпат. Водні угіддя – шість штучних ставків площею 20 га, зариблене коропом, щукою, окунем, ліною, карасем, плотвою. Мисливське господарство "Майдан", розташоване за 50 км на захід від м. Львова в лісовій зоні передгір'їв Карпат. Рибоводні угіддя мають повну систему спускних ставків. Є і комплекс ставків для спортивного рибальства площею 50 га, де чудово ловиться щука, короп, лящ, плотва, фарба, лин, окунь. У Синевирському озері живе велика кількість форелі, але ловити заборонено. Однак є кілька ставків із фореллю, в яких водиться райдужна та озерна форель. Також є можливість риболовлі на Теребля-Рікському водосховищі. Там лов дозволений цілий рік. Також є численні форелеві господарства - біля Сваляви, біля села Тур'я Пасіка, біля села Ділове і т.д.

Гостиницы, отели, коттеджи в Карпатах

Велика проблема для рибалок у Карпатах – постійні зміни погоди. Дощі викликають паводки, підвищення рівня води у річках, помутніння води. Форель у каламутній воді зазвичай практично не ловиться. Лов форелі скрізь заборонено. Домовитись звичайно можна, але у разі, якщо ловити поодинці. Місцеві ловлять, але шанс нарватися на рибінспектора великий. Форель є практично у всіх річках Карпат. У верхів'ях Прута, крім форелі, взагалі практично нічого немає. Ловлять також на Сиреті, Тисі. На Тисі дуже багато рибалок на берегах. Ловлять переважно на спінінги. Дуже вдалі місця після перекатів - риба втомлюється та її простіше зловити. Влітку зазвичай ловлять нахлистом на муху, взимку на черв'яка. Під час нересту контроль посилюється.

Багато турфірм або турбази пропонують лов форелі у власних водоймах. Якщо немає бажання спілкуватися з рибінспектором, краще скористатися їхніми послугами.

І трохи про те, як таки ловити цю саму форель.

Радужная форель В Україні зустрічається 3 різновиди форелі - озерна, струмкова та райдужна. Дані види зустрічаються у річках Закарпаття та Прикарпаття, а також у деяких озерах Карпатського регіону. Форель дуже вимоглива до чистоти водойми, тому зустріти її можна скрізь. Озерна форель мешкає зазвичай у озерах, але нерест входить у річки, впадающие в озера. Нерест проходить наприкінці осені – узимку. Після нересту частина молоді залишається в річках, а частина мігрує назад до озер. Таким чином, у річках можна зустріти і струмкову та озерну форель. Зазвичай, навіть важко відразу відрізнити обидва види. Райдужна форель зустрічається рідко. Досягає ваги до 20 кг. Це гарна риба, з чорними та червоними плямами, що відливає всіма кольорами веселки. Віддає перевагу холодноводним річкам, з температурою води до 20 градусів і сильно насиченою киснем. Розміри зазвичай невеликі – до 0,5 кг, але за сприятливих умов 1-1,5 кг і навіть до 5 кг. Живе зазвичай осіло, і полює на місці проживання. Великі особини можуть вибирати глибоководні місця. Активність змінюється в залежності від сезону. Найбільш активний період - наприкінці весни та на початку осені. Зазвичай воліє полювати вночі, або рано-вранці, але під час підвищеної активності полює і вдень. Харчується комахами, личинками, дрібними ракоподібними, рибою, жабами. У розвинених країнах вже давно прийнято обмеження на вилов форелі. Ловити рибу менше за певний розмір заборонено. І виловити можна лише обмежену кількість. У деяких місцях ловити її заборонено взагалі. Активність змінюється в залежності від сезону. Найбільш активний період - наприкінці весни та на початку осені. Зазвичай воліє полювати вночі, або рано-вранці, але під час підвищеної активності полює і вдень. Харчується комахами, личинками, дрібними ракоподібними, рибою, жабами. У розвинених країнах вже давно прийнято обмеження на вилов форелі. Ловити рибу менше за певний розмір заборонено. І виловити можна лише обмежену кількість. У деяких місцях ловити її заборонено взагалі. Активність змінюється в залежності від сезону. Найбільш активний період - наприкінці весни та на початку осені. Зазвичай воліє полювати вночі, або рано-вранці, але під час підвищеної активності полює і вдень. Харчується комахами, личинками, дрібними ракоподібними, рибою, жабами. У розвинених країнах вже давно прийнято обмеження на вилов форелі. Ловити рибу менше за певний розмір заборонено. І виловити можна лише обмежену кількість. У деяких місцях ловити її заборонено взагалі. Ловити рибу менше за певний розмір заборонено. І виловити можна лише обмежену кількість. У деяких місцях ловити її заборонено взагалі. Ловити рибу менше за певний розмір заборонено. І виловити можна лише обмежену кількість. У деяких місцях ловити її заборонено взагалі.

Озерная форель Це дуже обережна риба, тож зловити її досить складно. Спочатку необхідно знайти місце, де мешкає форель. Можна довго намагатися ловити в одному місці і нічого не спіймати. Потрібно постійно шукати нових місць. Форель любить місця зі швидкою течією, де вода сильно насичена киснем. Тому краще ловити на перекатах, за водоспадами, біля гребель, у місцях з сильною течією, у верхів'ях річок, в озерах. Визначити місце проживання форелі можна в теплий літній день, коли на поверхні води видно кола від риби, що полює за комахами. В інших випадках потрібно вивчати особливості водойми для визначення можливого місця проживання. Зазвичай форель вибирає місця, де є укриття. Укриттям може бути кущі над водою, підмиті береги, корчі. Іноді риба ховається у траві, що росте з дна. Днів риба ховається в тіні або укритті, при малій воді - на глибині, у ямах. Однак довго ловити на 1 місці вам не вдасться. Можна виловити всю рибу. Але якщо місце дійсно "рибне", то через деякий час воно знову буде зайняте.

Ручьевая форель Ловлять зазвичай із берега або зайшовши у воду. Ловлять спінінгом або нахлистом. У кожному конкретному випадку той чи інший спосіб є кращим. Наприклад, у літні дні, коли риба полює на комахи на поверхні, краще використовувати нахлист. Як приманка - блешні, мушки, імітатори личинок, "сухі" мушки. Вибір приманки залежить від умов, тому не можна дати конкретну пораду, коли краще використовувати той чи інший вид – це приходить із досвідом. Зазвичай початківцям вистачає кількох видів блешень та мушок. Можна також запитати поради у досвідчених рибалок, якщо є знайомі:. Велику важливість має точність закидання. Перед виходом на водойму слід тренуватися на відкритому просторі. Якщо закинути неточно, можна рибу просто злякати. Кидати слід вище за течією, а потім підтягувати блешню. Швидкість протягування також залежить від умов конкретної території. Для лову використовується спінінг з інерційними або безінерційними котушками, волосінь діаметром 0,1 - 0,4 мм. Вага блешні коливається від 1 до 40 і вище грам, залежно від того, яку рибу ви полюєте. Вудлище 1,6 – 2,5 метра. Для нахлист використовують спеціальний нахлистовий шнур діаметром до 2 мм, який плавно переходить у повідець з волосіні діаметром 0,2 - 0, 3 мм. Вудлище довге. Шнур вибирається по довжині вудлища або трохи довше.

Також велика увага приділяється закиданням. Крім високої точності слід приділяти увагу ще й траєкторії закидання. Найпоширеніший тип закидання – через голову. Однак є ще маятникові, бічні, катапультні, нахлистові закидання. Необхідно володіти технікою всіх закидів для досягнення максимального успіху за різних умов. Зазвичай дальність закидання коливається від 15 до 20 метрів, але може бути більше. Кидати потрібно як би трохи вище за намічену мету. Завдяки цьому приманка опускається на воду із мінімальним сплеском. Після клювання виконується підсікання. Іноді видно, як риба вистачає приманку. Але зазвичай момент клювання визначається по злегка натягнутій волосіні або по сплеску на поверхні. І не слід після цього різко викидати рибу на поверхню води чи берег. Витягувати треба поступово. Під час боротьби риба втомлюється, і чинить менший опір.

Статистика
Copyright © 2002 - 2024 "ASINFO"
Материали та фото захищені авторським правом. Використання материалів без дозволу авторів заборонено.